Facebook

Bonusy w pracy mile widziane

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Praca to nie tylko pensja i sztywne godziny pracy ustalone odgórnie przez pracodawcę. To wiele czynników: możliwość rozwoju zawodowego, awansu, otrzymywania premii oraz dodatkowych bonusów pozapłacowych. Niejedna osoba chce dostać wsparcie i poczuć, że jest dla pracodawca ważna. Bonusów obecnie jest coraz więcej, a pracodawcy zaczynają coraz lepiej dbać o pracowników – dodatkowy urlop, świadczenia urlopowe, bilety do kina i teatru, obiady i napoje, przekąski w pracy takie, jak owoce, warzywa, paluszki, możliwość ustawienia sobie ruchomego czasu pracy. Pracownicy lubią mieć różnorodne możliwości zawodowe, chętnie z nich korzystają i mają zamiar rozwijać się coraz lepiej.

 

Kto oferuje bonusy?

 

Bonusy oferują większe firmy. Małe firmy nadal oszczędzają na pracownikach, ponieważ brakuje im pieniędzy.. Muszą oszczędzać i nie mogą sobie pozwolić na rozrzutność. Nie jest to dobre rozwiązanie, ale na pewno warto o nie powalczyć. Bonusem może być rozwiązanie płacowe, czyli premia, nagroda, nadzwyczajny dodatek do pensji, lub podarek pozapłacowy, czyli na przykład bilety do kina, pakiet medyczny, ubezpieczenie emerytalne. Pracownicy lubią także udział w kursach języków obcych, ponieważ dzięki niemu mogą rozwijać się na koszt pracodawcy. Dostępne są także studia magisterskie lub podyplomowe na koszt pracodawcy. Niejedna osoba może brać udział w takich kursach i nie musi do nich dopłacać ani grosza.

 

Bonusy to codzienność, a nie święto. Firmy chętnie korzystają z tego rodzaju dodatków, kupują wiele rozwiązań i dzielą je dla pracowników. Bonusy dostają stali pracownicy, osoby zatrudnione na czas określony lub na okres próbny nie są nimi obdarowywane. Bonusy nie muszą być bardzo drogie, ważne, aby były przydatne i chętnie wybierane przez pracowników. Dla jednego pracownika bonusem jest wyjazd integracyjny w weekend, dla drugiego nie będzie to żadnym bonusem ani nagrodą. O wiele lepiej jest zadbać o ciekawe bonusy i skonsultować je z załogą – można zamieścić ankiety i spytać pracowników jakich bonusów oczekują. To znakomite rozwiązanie dla niejednej osoby. Dobry pracodawca uczciwie wynagradza pracowników i chętnie ich wspomaga.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
HR, czyli dawne kadry

HR to human resources, czyli dawny dział kadr. Taki dział posiada każda większa firma. Dzięki niemu lepiej zarządza się pracownikami,...

Zamknij